Aktuality

32. týden

Začátek tohoto týdne je ve znamení tropických teplot doprovázených v odpoledních hodinách silnými bouřkami na většině území.

Zjistit více

31. týden

V první polovině tohoto týdne na většině území významně zapršelo, pojďme se ale podívat na to, jaká byla situace v týdnu minulém. V průběhu minulého týdne převažovalo stabilní, velmi teplé a slunečné počasí. Dešťové srážky se vyskytovaly v úvodu týdne jen místy v jihovýchodní polovině území, a pak na většině území až během neděle. Vody v krajině tak na většině území až do neděle pozvolna ubývalo.

Zjistit více

30. týden

V průběhu minulého týdne se srážky vyskytovaly hlavně v jeho úvodu, a pak také v závěru. Tak jak je již zvykem, opět byly velmi nerovnoměrně rozloženy. Nejvyšší odpolední teploty se po většinu týdne pohybovaly v intervalu mezi 25 a 30 °C. Vzhledem k průběhu počasí v posledních týdnech můžeme naše území rozdělit na dvě poloviny. V severozápadní polovině Čech a ojediněle na jihu Moravy se opět prohlubuje sucho, na ostatním území je aktuálně vláhy dostatek.

Zjistit více

29. týden

V úvodu minulého týdne se na našem území srážky nevyskytovaly. Od středečního dne se ale začaly vyskytovat přeháňky, bouřky, případně občasný déšť na většině našeho území s tím, že více srážek bylo v jihovýchodní polovině území a nejméně na západě Čech. Teploty během týdne kolísaly, v úvodu týdne byly odpolední maxima mezi 20 a 25 °C, poté se ochladilo na 15 až 20 stupňů a na víkend se opět oteplilo na letní a v neděli někde až tropické teploty.

Zjistit více

28. týden

Srážky v průběhu minulého týdne průběžně vypadávaly na celém našem území. Nejvíce srážek přinesla v pátek a v sobotu zvlněná studená fronta, a to zejména v jihovýchodní polovině republiky, kde v pásmu od Šumavy přes Českomoravskou vrchovinu až po Jeseníky a v oblasti Beskyd spadlo v maximech přes 40 mm/24h. Před ní vrcholil během pátečního dne příliv teplého vzduchu, kdy byly naměřeny nejvyšší teploty z celého týdne, vystoupily až nad tropickou třicítku.

Zjistit více

27. týden

Hned na začátku minulého týdne se vyskytovaly vydatnější srážky kromě západu ČR na celém území, s nejvyššími úhrny v oblasti Jeseníků (přes 40 mm/24h). V dalších dnech už byly srážky převážně lokální a méně intenzívní.

Zjistit více
Načíst další týdny